Blog
Rozwój Inspracja i Mentoring

Blog

01
10
2022

Autor: Tomasz Szczepański

Manipulacja - problem współczesnego świata

Manipulacja - problem współczesnego świata

 

 

Czy są chwilę w których zadawałeś sobie pytania z jakiego powodu wiedza z obszaru manipulacji oraz psychospołecznego wywierania wpływu może być dla Twojego życia przydatna?
 

Dziś podam przykład, który dotyczy nie tylko biznesu ale każdego człowieka na ziemi.

W latach sześciesiątych duża grupa naukowców przekonywała do teorii, że mała liczba posiłków zjadanych przez człowieka podczas dnia może mieć bardzo negatywny wpływ na poprawne działanie układu krążenia.
W latach dziewięćdziesiątych do grupy naukowców dołączył biznes. Przy odpowiednim wsparciu i wykorzystaniu narzędzi manipulacji i psychospołecznego wywierania wpływu grupa badaczy wywindowała docelowy dla biznesu sposób myślenia, w którym człowiek, żeby mieć korzystny wpływ na swój poziom insuliny i cholesterolu powinien zamiast trzech spożywać siedemnaście posiłków dziennie.
Konsumenci zaczęli łączyć poprawę metabolizmu z częstym przyjmowaniem pokarmu. To, co na pierwszy rzut oka wydawało się paradoksem, stopniowo stało się obowiązującą prawdą:
żeby schudnąć należy jeść częściej.

 

W czasach kiedy brak czasu jest normą prawie każdego obywatela naszej planety powstał wyjątkowy problem z organizacją kilku posiłków dziennie.
I właśnie w tym momencie do gry wkracza z gotowym rozwiązaniem biznes spożywczo-przemysłowy. Powstaje nowy segment rynku nazwany przekąskami, którego wartość w skali światowej w roku 2024 będzie szacowana na 762 miliardów dolarów. Dodatkowo eksplodował na świecie fast food, który w prognozach finansowych do roku 2027 ma szansę na osiągniecie wartości 931 miliardów dolarów.
Najnowsze dostępne badania potwierdzają, że spożywanie większej liczby niż trzy posiłki dziennie nie przynoszą organizmowi żadnych korzyści.
W kwestii cukrzycy i insuliny aktualne badania pokazują, że dwa porządne posiłki dziennie zapewniają bardziej zrównoważoną gospodarkę insulinową niż sześć małych.
Należy też wspomnieć o statystykach dotyczących chorób związanych z otyłością.

 

Co się takiego wydarzyło?
Zostawiam Was z tym pytaniem...





« Wróć

Social Media
linia

instagram facebook google plus
newsletter

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanego adresu e-mail przez Tomasz Szczepański, do realizacji usługi Newsletter drogą elektroniczną. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwość ich poprawiania. Dane są podawane przez osoby, których dotyczą dobrowolnie.