Blog
Rozwój Inspracja i Mentoring

Blog

09
10
2022

Autor: Tomasz Szczepański

Spacer - korzyści mocniejsze od kawy

Spacer - korzyści mocniejsze od kawy

Tobie też w porze popołudniowej często towarzyszy uczucie demotywacji i wyczerpania?

Na tej części dnia często zostaję wybity z rytmu i mam poczucie zmęczenia. Kiedy się tej tendencji przyjrzałem bliżej, to okazało się, że nie tylko ja nieustannie walczę z popołudniowymi załamaniami. To powszechnie spotykane zjawisko.
Sprawność umysłowa rośnie i spada w ciągu dnia. Przyczynia się do tego rytm dobowy, czyli cykl kontrolujący aktywność mózgu, produkcję hormonów i inne czynności biologiczne. Niestety do nich należy senność.
Jak sobie z tym radzić?

 

Znakomitym rozwiązaniem jest spacer.
 

Czy wiesz, że Steve Jobs był jego ogromnym zwolennikiem. Kiedy myślał o swoich projektach i pojawiał się problem, często umawiał spotkania proponując spacer. Większość negocjacji, naborów kluczowych pracowników, zwolnień ważnych pracowników, ustaleń strategii, akceptacji kluczowych działań marketingowych, i tysiące innych spraw Jobs załatwiał podczas spacerów: samotnych lub z kimś.
Przyznaję, że jak się o tym dowiedziałem, zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Zostały przyćmione nawet prezentacje, które były w jego wykonaniu wyjątkowe.

Od dawna stosuję tego typu rozwiązanie. W sytuacjach stresowych kiedy mam do podjęcia ważną decyzję pomaga mi krótki spacer. Często pomysły wpadają do głowy przebywając na łonie natury.
Nie widzę w tym nic złego. Co więcej promuję tego typu rozwiązanie. Polecam spróbować i po czasie wyciągnąć wnioski.
U mnie się bardzo sprawdziło. Jest duża szansa, że będzie skuteczne u Ciebie.

Steve Jobs, Mark Zuckerberg, Charles Darwin, Ludwig van Beethoven…lista zwolenników „Let’s Walk”
jest o wiele dłuższa.

Przyłączysz się?





« Wróć

Social Media
linia

instagram facebook google plus
newsletter

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanego adresu e-mail przez Tomasz Szczepański, do realizacji usługi Newsletter drogą elektroniczną. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwość ich poprawiania. Dane są podawane przez osoby, których dotyczą dobrowolnie.